قوانین ترافیکی

در این بخش

اطلاعات بیشتر

صدور مجور ایجاد داربست

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

صدور مجوزهای ترافیکی

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

 ترافیک آنلاین

جهت ورود اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان:

راه‌حل کوتاه‌مدت برای ساماندهی به ترافیک چهارراه «سمیه» ساخت پارکینگ است

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، ساخت پارکینگ را تنها راه‌حل کوتاه‌مدت برای ساماندهی به ترافیک چهارراه «سمیه» (طهماسب‌آباد) دانست.

 

به گزارش کرنا، مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، از وجود ساختمان‌های متعدد پزشکان، تراکم مراجعین به پزشکان و نبود پارکینگ، به‌عنوان عوامل ترافیک در چهارراه «طهماسب‌آباد» (سمیه)، نام برد و اظهار داشت: در خصوص ترافیک این منطقه با گلایه‌های زیادی از جانب شهروندان روبه‌رو هستیم.

وحید خلیفه، نظام نادرست نوبت‌دهی پزشکان را عامل دیگری بر ترافیک این منطقه دانست و توضیح داد: تعداد زیادی از مراجعین پزشکان، برای چند دقیقه ویزیت، ساعت‌ها در مطب یک پزشک انتظار می‌کشند؛ که چون عموما برای رفت‌وآمد از خودروی شخصی استفاده می‌کنند، موجب افزایش بار ترافیکی در این محدوده می‌شوند.

وی با بیان اینکه پزشکان بهتر است سیستم نوبت‌دهی را ساماندهی کنند، افزود: با همکاری پزشکان در مورد یادشده، از مدت‌زمان توقف خودروهای پارک‌شده کاسته، و از ترددهای زیاد و غیر ضروری به این منطقه جلوگیری می‌شود.

خلیفه، از طرح مطالعات جامع ترافیک به‌عنوان یک راه‌حل بلند‌مدت درخصوص حل ترافیک شهر کرمان، یاد کرد و درباره ساخت پارکینگ در چهارراه سمیه، گفت: برای جذب سرمایه‌گذار، به‌منظور ساخت پارکینگ در ملک متعلق به شهرداری، واقع در خیابان «ابن‌سینا»، روبه‌روی کلینیک «بعثت»، فراخوان داده شده است.

 مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، ادامه داد: به مالکان این منطقه نیز، برای درخواست همکاری و تملیک املاک ایشان، به‌منظور ساخت پارکینگ، فراخوان داده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری کرمان، تا پایان امسال، فرآیند ساخت این پارکینگ را آغاز خواهد کرد، افزود: ساخت این پارکینگ درصورت تأمین اعتبار، بیش از یک سال زمان‌ می‌برد.

خلیفه با بیان اینکه در سنوات گذشته موضوع ایجاد «دهکده سلامت» مبنی بر انتقال مطب پزشکان در یک منطقه‌ وسیع خارج از شهر، مطرح بوده، گفت: این مسأله نیاز به تصمیمات مدیران استانی و بالادستی دارد و قابلیت اجرا در بلندمدت را دارد.

وحید بر ساخت پارکینگ، به‌عنوان راهکار فوری، تاکید کرد و ادامه داد: در خصوص اجرای طرح زوج‌وفرد در محدوده خیابان‌های «جهاد»، «شریعتی» و «بهشتی» قبل از به پایان رسیدن طرح جامع ترافیک نمی‌توانیم در این خصوص، تصمیم بگیریم.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل شهرداری کرمان، تاکید کرد: در برنامه‌ریزی‌‌های شهری باید به‌جای اصالت دادن به خودرو، به حضور افراد انسانی در شهر بها بدهیم، تا شهری زیباتر داشته باشیم و مشکلات کمتری را تجربه کنیم.

 

معرفی مدیر عامل

 

وحید خلیفه

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل 

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top