قوانین ترافیکی

در این بخش

اطلاعات بیشتر

صدور مجور ایجاد داربست

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

صدور مجوزهای ترافیکی

در این بخش ...

اطلاعات بیشتر

 ترافیک آنلاین

جهت ورود اینجا کلیک نمایید .

اطلاعات بیشتر

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری کرمان خبر داد:

اجرای سه سرعت‌کاه در نقاط پرحادثۀ بلوار جمهوری‌اسلامی

 

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری کرمان گفت: با نظارت کامل پلیس راهور، سه خط سرعت‌کاه در نقاط حادثه‌خیز مسیر رفت از تقاطع پل غدیر تا میدان پرواز در بلوار جمهوری‌اسلامی اجرا شد.

علی زنگی‌آبادی افزود: سه سرعت‌کاه نیز در مسیر برگشت از تقاطع پل غدیر تا میدان پرواز در بلوار با نظارت کامل پلیس راهور استان به‌زودی اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: چند نقطۀ حادثه‌ساز در بلوار با نظارت کامل پلیس راهور استان به‌ویژه از پل غدیر تا سه‌راه هوانیروز وجود داشت که در ماه‌های اخیر حوادث دل‌خراش منجر به فوتی در این نقاط رخ داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری بیان کرد: سال گذشته در راستای نصب 411 دوربین پایش تصویری در سطح شهر، به درخواست پلیس راهور، چهار دوربین در مسیر رفت‌وبرگشت این بخش از بلوار نصب کردیم.

زنگی‌آبادی ادامه داد: نصب دوربین‌ها برای مدت کوتاهی خوب بود، اما این دوربین‌ها در صورتی کارآیی دارند که پس از ثبت تخلف، به رانندۀ متخلف پیامک داده شود؛ وقتی پیامک ارسال نشود، مردم بی‌تفاوت می‌شوند.

وی یادآور شد: مرکز مانیتورینگ بسیار مجهزی در سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری کرمان داریم که یکی از بهترین و مجهزترین مراکز مانیتورینگ کشور است، اما هنوز به دوربین‌ها کد داده نشده و این کار باید ازسوی پلیس راهور انجام شود که احتمالاً ظرف سه‌ماه آینده به سرانجام خواهد رسید.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری با اشاره به سرعت بسیار بالای خودروها در محور پل غدیر تا سه‌راه هوانیروز در بلوار جمهوری‌اسلامی افزود: پس از نصب دوربین، علایم هشدار حداکثر سرعت و هشدار خطر نیز در نقاط حادثه‌ساز بلوار جمهوری‌اسلامی نصب کردیم؛ در ادامه، پیشنهاد پلیس راهور درخصوص نصب سرعت‌کاه در چند نقطۀ بلوار جمهوری‌اسلامی، در کارگروه تخصصی شهرداری و سپس در کارگروه ترافیک استان بررسی و پس از اخذ مجوز این کارگروه، سرعت‌کاه نصب شد.

زنگی‌آبادی با تأکید بر رعایت کامل استانداردها در طراحی و اجرای سرعت‌کاه‌های بلوار جمهوری‌اسلامی افزود: این سرعت‌کاه‌ها طوری طراحی شده که اگر کسی متوجه علایم نشود و با سرعت غیرمجاز از روی سرعت‌کاه عبور کند، آسیب جدی نبیند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری بیان کرد: جنس سرعت‌کاه‌ها آسفالت بوده و عرض 9 متر و ارتفاع 12 سانتی‌متر دارند.

زنگی‌آبادی یادآور شد: محدودۀ سرعت مجاز در مسیر بلوار جمهوری‌اسلامی، 70 کیلومتر بر ساعت است، اما در نقاطی که سرعت‌کاه نصب شده، سرعت مجاز 30 تا 40 کیلومتر است.

وی بیان کرد: تمام علایم مربوط به سرعت‌کاه ازجمله چراغ چشمک‌زن، چراغ ال‌ای‌دی و بنر هشداردهنده با نظارت پلیس راهور اجرا شده، فقط به‌دلیل تازه بودن آسفالت که موجب بی‌اثر شدن رنگ می‌شود، هنوز خط‌کشی نشده که تا پایان هفتۀ جاری خط‌کشی می‌شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت و مهندسی شبکۀ حمل‌ونقل شهرداری تأکید کرد: سرعت‌کاه‌ها در نقاط حادثه‌ساز بلوار جمهوری‌اسلامی زده شده است؛ بنابراین، امیدواریم با این اقدام دیگر شاهد تصادفات حادثه‌ساز در این محدوده از شهر نباشیم.

معرفی مدیر عامل

 

 

 

سر پرست سازمان مدیریت و مهندسی شبکه حمل و نقل 
مهندس مهدی طهماسبی

ورود کاربران

حاضرین در سایت

ما 29 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

Go to top